Mida vead Sina kaasa? Leia kõik Sinu rattasõiduga kokkusobivad ja vajalikud lisad

Leia kõik vajalikud lisad Velomarketist!

Ratas on sama personaalne nagu auto, käimiskepid või isiklik riidekapp. Sõltuvalt sellest, kuhu, kui kaugele ja millisel põhjusel peamiselt sõidad, on tark tegu varustada ratas ka kõige vajalikuga. Vaatame üle peamised vajadused ja võimalused. Velomarketis seadistame Sinu uue või olemasoleva ratta just nii, nagu on Sulle sel kevadsuvel vaja!

Kui sa ei tea, milline lisavarustus võiks just Sinu rattasõitude ja elustiiliga sobida, tule julgelt nõustamisele ja vaata võimalusi oma silmaga üle. Meie pood on avatud ja poodlemine ise turvaline – hoiame distantsi, desinfitseerimine pindu pidevalt ja lubame poodi korraga vaid piiratud arvu külastajaid.

Alustame turvalisusest

Leia õige tuli taha ja ette!
Leia õige tuli taha ja ette!

Kõigepealt tuleb ratas varustada kõige sellega, mis teeb sõidud turvaliseks. Loe ka seda lugu: Armasta ja hoia oma aju! Velomarketi kiivrivalik on uhke ja lähtub stiilide paljususest – kõik meie kiivrid on turvalised ja vastavad standardile, aga samas leiad endale kindlasti isikupärase.

Iga korralik ratas peab olema varustatud ka tuledega. Kuigi meie suved on sumedalt valged, aitavad taga- ja esituled muuta rattasõitja liikluses teistele nähtavaks. Ja ärgem unustagem, et augustis saabub pilkane pimedus alati ootamatult. Kes meist ikka tahaks metsateele või pimedasse parki rattaga lõksu jääda. Muuda end nähtavaks esimesest sõidust alates!

Kanna kaasas kõike vajalikku!

Kuigi paljud meist sõidavad rattaga vaid selleks, et nautida liikumist, viibida värskes õhus ja anda kehale füüsilist koormust, on suur osa sõitudest ka tegusalt töised või lähtuvad vajadusest toimetada ennast ja kaupa ühest linnaotsast teise.

Turvalise sõidu tagamiseks tuleb jook hoida spetsiaalses hoidikus.
Turvalise sõidu tagamiseks tuleb jook hoida spetsiaalses hoidikus.

 

Ka need, kes on teinud rattast töölesõidukaaslase, teavad, et alati on midagi, mis vajab kaasahaaramist ja seda ikka turvaliselt – nii, et hommikul kätte haaratud kuum kohv, tee pealt miilustatud pirukad või tööks oluline sülearvuti sõidu ajal kaduma ei läheks. Selleks pakume ratastele mitmeid erinevaid kotte, kanderaame ja korve. Ka veepudel võiks alati rattasõidul kaasas olla!

Et endast teistele liiklejatele märku anda, tuleb ratas varustada sobiva ja käele mugava kellaga. Sellisega, mis õigel hetkel sinu tulekust teada andes till-till või tuut-tuut teeb. See on eriti oluline, kui sõita teepervel või kergliiklusteel, kus jalutavad ka teised.

Kui soovid oma rattasõiduandmeid täpsemalt jälgida, varusta oma ratas kompuutriga. Kui sõidad ihti, rohkem kui lihtsalt tööle ja tagasi ning teed pikemaid vahemaid, on hea plaan hoida ligi ka rattapump.

Lukku ei ole ebamugav kaasas kanda, kui selle koos spetsiaalse hoidikuga ratta külge lisad.
Lukku ei ole ebamugav kaasas kanda, kui selle koos spetsiaalse hoidikuga ratta külge lisad.

Tark oleks oma sõber ratas varustada ka luku või turvatrossiga, et see ka peale meeldivaid külastusi, põikeid poodi ja tegusat päeva töö juures sind ootamas oleks.

Kui sa ei sõida üksi, vaid võtad pisemad pereliikmed vahel endaga kaasa, leia ka sobiv lapsetool.

Aktiivse velosõbrana hoida kodus ka vajalikud hooldusvahendid, et rattaketid oleksid õlitatud, ühendused timmitud ja ratas alati puhas ning sõidukindel. Kui vajad abi ratta komplekteerimisel või suurema hooldusega, võta julgelt ühendust! Teeme korda ja anname nõu pealekauba.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga