enetfiru

Tööstuse 43, Tallinn, Eesti´
Kauplus +372 508 3309
Töökoda +372 5301 8568

Tähesaju tee 31, Tallinn Eesti
Kauplus +372 5885 7752
Töökoda +372 5301 6938

info@velomarket.ee

Üldinfo +372 508 3309

Jalgratta kasutusjuhend

Oleme kirja pannud 7 põhjust, miks on just jalgratas lapsele suurepärane kingitus!

1. VASTUTUS
Jalgratta omamine ja sellega sõitmine loob lapsele võimaluse avastada uus liikumisviis. Ratas on midagi enamat kui lihtsalt mänguasi, see on liiklusvahend, mida saavad kasutada pea igas vanuses lapsed. See on esimene “sõiduk”, millega laps võib iseseisvalt sõita ja annab vanemale võimaluse lapsele õpetada, kuidas olla hea ja vastutustundlik sõiduki omanik.

2. ISESEISVUS
Vanem ei pea olema lapse taksojuht. Jalgrattaga kaasnev vabaduse- ja iseseisvustunne aitab kaasa laste arengule. Jalgratas annab neile võimaluse pääseda ühest kohast teise autodest, ühistranspordist, teistest inimestest ja isegi rahast sõltumata. Väiksemad lapsed õpivad vanema kõrval sõites hindama erinevaid kiiruseid ning liikumise viise, omandavad vilumust ja suuremad lapsed saavad hakata jalgrattaga linnas ringi liikuma. Näiteks saab laps kasutada oma jalgratast koolis käimiseks, sõprade poole minemiseks või asjade ajamiseks.

3. MÄNGULINE TRENNIKAASLANE
Ratas on lõbus viis tervislike eluviiside säilitamiseks ja treeningu sulandumiseks igapäevarutiini. Kuna rattasõit hõlmab kogu keha kasutamist, on see suurepärane treening- ja mänguvorm ühes. Ratas utsitab paremasse vormi kogu peret, sest nüüd saate minna koos rattamatkadele või jalutada/sörkida, kui teie laps rattaga sõitma läheb.

4. MÄRKAMATULT UUED OSKUSED TASKUS
Jalgratas on suurepärane õppevahend. Lapsed saavad ümbruskonnas ringi vändates õppida tundma liiklusreeglite tähtsust ja nende sisu, aga ka ratta osi ning seda, kuidas lahendada jalgratastega esinevaid levinumaid probleeme (nt rehvi purunemine, keti mahatulek jne). Jalgrattaga sõitmine suurendab ka lapse tähelepanuvõimet. Ta peab ta olema teadlik teistest teel olevatest sõidukitest, märkama oma ümbrust ja teisi inimesi. Sellised praktilised ja tehnilised teadmised süvendavad lapse õppimisvõimet ja oskuste kogumit. Ning seda kõike samal ajal lõõgastudes ja lõbutsedes.

5. KA RAHAKOTT RÕÕMUSTAB
Kui rääkida hea hinna ja kvaliteedi suhtega kingitustest, on jalgratas selles nimekirjas üks peamisi kandidaate. See ei ole lihtsalt põnev kingitus, vaid aitab kaasa ka teie lapse üldisele arengule – kasvatab vastutustunnet, iseseisvust ja enesekindlust. Lisaks on ratas midagi, mida laps saab pikka aega kasutada, hingates samal ajal ka värsket õhku ja kogudes endasse D-vitamiini.  Kui  perekonnas on palju lapsi, saab ratast erinevalt paljudest teistest asjadest väga edukalt ja praktiliselt  “edasi pärandada”. Samuti on jalgratast alati võimalik aastaid hiljem edasi müüa. Järjepideva ja tubli hooldamise puhul võib ratta hilisemast müügist saada korraliku summa.

6. KINGITUS KESKKONNALE
Kui tutvustate oma lapsele jalgratast, tutvustate talle ka, kui oluline on vähendada sõidukite heitgaasidest tulenevat saastet. Kui üha rohkem lapsi valib lõbutsemiseks, asjaajamiseks või kooliminekuks ratta, võib sellel olla meid ümbritsevale keskkonnale vägagi positiivne mõju. Lisaks saab lastele tutvustada ka erinevaid sotsiaalsetele muutustele suunatud kampaaniaid, mida erinevad jalgratturid üle maailma on läbi viinud.

7. HOBIST ELUKUTSENI
Kui rääkida puhkuseajast või nädalavahetusest, siis lastel on tavaliselt palju rohkem energiat kui meil. Ratas on suurepärane viis aidata neil selle energiaga toime tulla. Vähe sellest, rattaga sõites võivad nad jõuda ka uue lemmikhobini, millest võib hiljem saada ka sportlik huvi või kasulik trenni tegemise oskus kogu eluks.

Seega – olenemata teie lapse vanusest, on jalgratas alati suurepärane kingitus. Olgu see ratas kas lapse kõige esimene, nunnudes värvides ja lipukesega kolmerattaline või siis juba teismelisel maastikul trikke teha ja ennast proovile panna võimaldav profimudel – on kindel, et see toob nende näole naeratuse.
Ma sain uue ratta! Vau! 🙂