Tööstuse 43, Tallinn, Eesti
Kauplus +372 508 3309
Töökoda +372 5301 8568

Tähesaju tee 31, Tallinn Eesti
Kauplus +372 5885 7752
Töökoda +372 5301 6938

info@velomarket.ee

Üldinfo +372 508 3309

Jalgratta kasutusjuhend


Sissejuhatus

Jalgrattatootja Arkus & Romet Group on üks Poola ja kogu Euroopa suurimaid jalgrattatootjaid. Ettevõte alustas 1991 aastal “Arkus” brändi all väikese jalgrattakaubanduse ettevõttena ning omandas hiljem juba palju tuntuma “Romet” kaubamärgi koos selle tehastega. Arkus & Romet Grupp toodab nii jalgrattaid, elektrijalgrattaid, mopeede kui mootorrattaid. Ettevõttel on tugev arendusüksus ja teda peetakse jalgrattatööstuse teenäitajaks Poolas. Grupi peamised tootmisüksused paiknevad kolmes Poola linnas: Podgrodzie, Jastrow ja Kowalewo.

Ajalugu

„Romet“ jalgrattad, mopeedid ja mootorrattad on teeninud mitmeid generatsioone poolakaid viimase 65 aasta jooksul, kuid tuntuks on nimi saanud ka väljaspool tootjamaad üle terve Euroopa, eriti Saksamaal ning Hollandis.

1945/1946 aastail oli Poolas ligikaudu 1,2 millionit jalgratast, mis tähendab, et iga 23 elaniku kohta tuli vaid üks jalgratas.  Ühendatud Rattatootjate (United Bicycle Manufacturers) tootmisüksuste loomine aastal 1948 põhjustas aga jalgrattakasutuse hüppelise suurenemise järgnevatel aastatel. Kompanii arenes hoolimata toorainepuudusest ja piiratud tööjõust hoogsalt ning selle kaubamärk „Romet“ loodi ettevõtte 11-nda tootmisüksuse jaoks aastal 1971. Rometi tehases töötas esialgu 450 inimest ning seal toodeti 220.000 jalgratast aastas. 1977 aastaks oli Romet tootnud miljon jalgratast. 1980 aastaks – kaks miljonit.

Tänapäev

Arkus & Romet Group on jätkuvalt keskendunud jalgrataste puhul moodsatele lahendustele ja maailmatrendidele. Rometi rattad kombineerivad unikaalset Euroopa disaini, jäädes samas hinnaklassilt mõistlikuks. Tehnilised arendused, koostöö maailma tuntuimate varuosade- ning lisavarustusetootjatega on kindlustanud Rometi rataste populaarsuse ja Euroopa suurimatel jalgrattamessidel. Eriti pälvis tähelepanu Rometi elektrijalgrataste väljapanek – Romet 4E elektrijalgrattad on kinnitus tähelepanuväärsetest arengutest ka selles valdkonnas. Romet on üks esimesi tootjaid, kes alustas elektrirataste masstootmist.

Peamised mudelid

Arkus ja Romet tootevalik on äärmiselt lai ulatudes mitmesaja jalgrattani. Esindatud on kõik peamised jalgrattaliigid – maastikurattad, hübriidrattad, linnarattad, elektrirattad ja lasterattad. Arkus ja Romet on eelkõige keskendunud igapäevasõiduks sobilike linna-, hübriid ja maastikujalgrataste pakkumisele. Samas on tootevalikus ka tipptasemel süsinikraamiga maastiku ja maanteejalgrattad.

NB! Kõikidele esikorvita linnaratastele saab vajadusel koha peal ette paigaldada ka sobivas värvitoonis ja suuruses jalgratta korvi.