Tööstuse 43, Tallinn, Eesti
Kauplus +372 508 3309
Töökoda +372 5301 8568

Tähesaju tee 31, Tallinn Eesti
Kauplus +372 5885 7752
Töökoda +372 5301 6938

info@velomarket.ee

Üldinfo +372 508 3309

Jalgratta kasutusjuhend

Äge uus mudel Giant meeskonnalt, mis hõlmab endas kõike, mida üks kiire ratas peaks.

Gianti üheksanda põlvkonna TCR on eemaldunud oma kolme suurusega kontseptsioonist, sest nüüd on saadaval jalgrattad kuues erinevas mõõdus alates XS-st kuni XL-ni. Reguleeritava lenksu ja sadulaposti pikendusega pakub uus Giant ratturile erinevate nurkade ja sõidupositsioonide valikuvõimalusi. Varasemast kuulus “Total Compact Road” teemanti kujuline raam ja fännidele meeldinud maanteesõiduratastele omased teravad nurgad disainis on jäetud alles.

Selle läbiproovitud ja usaldusväärse teemantraami kujuga püsimine tähendab, et Giant on vastu pidanud üldisele rattadisainerite survele, et teatud sõidupositsioonidele mugavuse suurendamise eesmärgil kasutada väiksemat tagumist raamikolmnurka.

Selle asemel kasutab Giant D-kujulist süsinikust sadulaposti, et summutada vibratsiooni ja pakkuda aerodünaamilist eelist. Paljude professionaalide sõnul mugandub hästi kujundatud süsinikust sadulapost sõidu ajal kiirusega, mis on 100x suurem kui terasraamil. Selline lahendus pakkub suuremat sõidumugavust ja palju vähem vibratsiooni.

Esmapilgul meenutab 2021. aasta TCR eelmise aasta mudelit, kuid vaadates terasemalt näete, et iga raamitoru detail on kammtail profiilide abil aerodünaamiliseks vormitud. Selline trimmitud ja aerodünaamiline raam on loodud tuule “petmiseks”. Tekitades sõidu ajal füüsikalise lennukitiiva efekti ning muutes sõidu ajal tekkiva tuule vähem mõjuvaks ja häirivaks.

Raam kasutab Giant’i Advanced-Grade Composite tehnoloogiat (suure jõudlusega toores süsinikkiud) ja kõigile mudeli katsetajatele meeldis, et see on hoidnud raamitorude kihid õhukesed selle asemel, et lisada aerodünaamika detaile ning muuta raamid selle tõttu paksemaks ning raskemaks.

Uus raami disain säästab 34 sekundit 40 km jooksul püsiva 200w võimsuse juures. Kuigi aerodünaamikat on väljaspool tuuletunnelit raske kvantifitseerida on TCR kindlasti varasemast märgatavalt kiirem.

Raami tagumises osas on Giant’i teerajajana tuntud ja palju jäljendatud D-kujuline süsinikust sadulapost. Oluline detail, et tasakaalustada ratta agressiivset olemust ja jäikust ning pakkudes järeleandvust ja mugavust.

Velomarketis hetkel müügil olev Maanteeratas Giant TCR Advanced Pro 2 Disc Carbon on otseselt sama tooteseeria ning selle ratta loomisel on kasutatud kõiki samu põhimõtteid.

Uhiuus TCR Advanced Pro Disc annab teile võimaluse nautida tippklassi sooritust tõusudel, kurvides ja langustel. Ratas võimaldab kihutada nii mägedes, kui ka tasasel maal, kasutades uut kergemat aerotöödeldud raami. Shimano 105 komponendid, süsinikust raam, Giant SLR-1 jooksud ja ülivõimekas aerodünaamiline maantee geomeetria. TCR Advanced Prod Disc pakub poodiumiväärilist sooritust igas olukorras.

OSTA SIIT