Tööstuse 43, Tallinn, Eesti
Kauplus +372 508 3309
Töökoda +372 5301 8568

Tähesaju tee 31, Tallinn Eesti
Kauplus +372 5885 7752
Töökoda +372 5301 6938

info@velomarket.ee

Üldinfo +372 508 3309

Jalgratta kasutusjuhend

ACADEMY BIKES

Kõige tugevam argument Academy Bikes jalgrataste kasuks on see, et nende jalgrattad on disainitud spetsiaalselt laste vajadusi silmas pidades. Need jalgrattad arendati koostöös Saksamaa Ortopeedia ja Spordi Instituudiga (DIOOS) Bielefeldis eesmärgiga luua lastele kerge jalgratas, mis vastaks ortopeedilistele ja ergonoomilistele aspektidele. Tulemus – kerge laste jalgratas vahemikus 16 kuni 26 tolli läbimõeldud, lapsesõbraliku disaini ja moodsa ning stiilse välimusega. Ergonoomiline juhtraud, madal raam ja hea sadul tagavad mugava ja loomuliku sõiduasendi.

Tähtis on valida lastele kerge jalgratas, eriti just väiksematele lastele. Kui täiskasvanu jaoks mõeldud tavalise jalgratta kaal moodustab tavaliselt umbes 20 protsenti tema kehamassist, siis lapse puhul võib see väärtus olenevalt jalgratta mudelist olla 40 kuni 80 protsenti. Seetõttu kasutab Academy Bikes peamiselt alumiiniumraame, mis on tuntud oma kerguse ja tugevuse poolest. Kerge raam muudab jalgratta käsitsemise lihtsamaks, mis on eriti oluline noortele ja algajatele sõitjatele.

Ergonoomilisust lisab patenteeritud Syntace Vario stem, mille kõrgus ja pikkus on reguleeritavad – seda saab pidevalt kohandada ja see on igas asendis 100% stabiilne. See tagab alati optimaalselt kohandatud istumisasendi, mis tähendab, et jalgratast saab lapse kasvades hõlpsasti parajaks reguleerida (reguleerimisvahemik: 55-105 mm; pikkus: 70 mm; FlipFlop: jah; nurk: 6 kraadi).

Academy Bikes paneb rõhku ka kvaliteedile – nende ratastel on kasutuses kvaliteetsed komponendid,  mis tagavad sujuva ja usaldusväärse sõidukogemuse. Näiteks kasutatakse Shimano käiguvahetajaid ja pidureid, mis on tuntud oma kvaliteedi ja vastupidavuse poolest. Enamusel Academy Bikes jalgratastel kergesti kasutatavad pööratavad käigulingid (grip shifters), mis muudavad käiguvahetuse lihtsaks ja intuitiivseks. Academy valikus on ka hammasrihmaga jalgrattad – nende töökindlus on parem ning hoolduvajadus peaaegu et olematu ja käiguvahetus on rummusisene. Lisaks on hammasrihmaga jalgrattad ka vaiksema sõiduga.

Loomulikult pannakse rõhku ka turvalisusele. Jalgratastel on tugevad ja usaldusväärsed pidurisüsteemid, mis tagavad tõhusa peatumise. Samuti on paljudel mudelitel pehmendused ja kaitsed, mis vähendavad vigastuste riski.

Lasterataste valmistajana pakub Academy Bikes laia valikut mudeleid, mis sobivad erinevatele vanusegruppidele ja erineva pikkusega lastele. Näiteks on saadaval nii tasakaalurattad ehk jooksurattad väiksematele lastele kui ka täismõõdus jalgrattad vanematele lastele ja noortele. Suurused algavad tavaliselt 12-tollistest ratastest (sobib umbes 2-4-aastastele lastele) ja ulatuvad kuni 26-tolliste ratasteni (sobib noorukitele ja teismelistele).

Academy jalgrattad on saadaval erinevates värvitoonides ja stiilides. Erinevad disainielemendid ja värvilised detailid muudavad need rattad visuaalselt atraktiivseks.

Academy Bikes on saanud ohtralt positiivset tagasisidet. Paljud vanemad ja lapsed on Academy jalgratastega väga rahul. Kerge kaal ja lihtne juhitavus on sagedased kiituse allikad. Academy rattad on tuntud ka oma vastupidavuse ja vähese hooldusvajaduse poolest, mis on suureks plussiks aktiivsetele peredele.

Kokkuvõttes – Academy Bikes pakub suurepärast valikut kergeid ja kvaliteetseid laste jalgrattaid, mis on disainitud spetsiaalselt laste vajadusi silmas pidades. Nende jalgrattad on kerged, mugavad ja turvalised, muutes need ideaalseks valikuks noortele sõitjatele. Lisaks on Academy jalgrattad taskukohased, pakkudes head hinna ja kvaliteedi suhet.

Velomarketiski pakutav populaarne mudel Grade on üks populaarsemaid Academy jalgrattaid, mis on saadaval erinevates suurustes. See mudel on kerge ja hästi juhitav, sobides ideaalselt nii linnasõiduks kui ka kergemaks maastikusõiduks.

Academy Bikes kõige populaarsemat mudelit nimega Grade on erinevates suurustes (ka Velomarketi valikus olemas):

 • 1. Academy Grade 2:
  • Sobib väikestele lastele, vanuses 2-4 aastat (alates 95 cm)
  • 14-tollised rattad, ühekäiguline süsteem (kett või hammasrihm), algajatele igati sobilik.
  • Kaal 5,3 kg (kett), 5,4 kg (hammasrihm)
 • 2. Academy Grade 3:
  • Sobib väikestele lastele, vanuses 4-6 aastat (105-120 cm)
  • 16-tollised rattad, ühekäiguline süsteem (kett või hammasrihm), sobilik neile, kes jõuavad juba pikemalt sõita.
  • Kaal 5,5 kg (kett), 5,7 kg (hammasrihm).
 • 3. Academy Grade 4:
  • Sobib juba suurematele, vanuses 6-8 aastat (115-130 cm)
  • 20-tollised rattad, 8-käiguline süsteem kettülekandega, 7-käiguline hammasrihmaga.
  • Kaal 7,5 kg (kett), 7,7 kg (hammasrihm)
 • 4. Academy Grade 5:
  • Sobib suurtele lastele, vanuses 7-11 aastat (130-145 cm)
  • 24-tollised rattad, 8-käiguline süsteem kettülekandega, 7-käiguline hammasrihmaga.
  • Kaal 8,2 kg (kett), 9,5 kg (hammasrihm).
 • 5. Academy Grade 6:
  • Sobib suurtele lastele vanuses 10-14 aastat (140-165 cm)
  • 26-tollised rattad, 8-käiguline süsteem kettülekandega, 7-käiguline hammasrihmaga.
  • Kaal 9 kg (kett), 9,7 kg (hammasrihm).

Grade mudeli juurde pakub Academy ka lisavarustust näiteks seisujalgade ja porilaudade näol.

GIANT ARX

Giant on maailmas levinud jalgrataste tootja, kes on tuntud oma kvaliteedi ja innovatsiooni poolest.

Giant ARX seeria on spetsiaalselt loodud laste ja noorte jaoks, pakkudes kergeid, kvaliteetseid ja hästi juhitavaid jalgrattaid. ARX on üks kergemaid laste jalgrattaid turul, mis teeb selle ideaalseks noorematele sõitjatele, et lihtsustada sõitu ja manööverdamist.  ARX jalgrattad on valmistatud ALUXX alumiiniumist, mis on Giant’i spetsiaalne alumiiniumisulamist raamimaterjal. See muudab jalgratta väga kergeks ja samas tugevaks, pakkudes suurepärast vastupidavust ja sõidumugavust. Kerge raam ja komponendid muudavad jalgratta kergesti käsitsetavaks, mis on eriti oluline väiksematele lastele, kellel võib olla keeruline raskemate jalgratastega toime tulla.

Ka ARX mudelid on disainitud spetsiaalselt lastele, võttes arvesse nende kehaehitust ja sõiduvajadusi. Madal raam võimaldab lastel kergesti ratta peale ja maha saada ning mugav sõiduasend parandab kontrolli ja stabiilsust. Ergonoomiline disain ja mugavad juhtrauad, sadulad ja pedaalid tagavad, et lapsed saavad sõita mugavalt ja kindlalt.

Giant on tuntud oma kvaliteedi ja vastupidavuse poolest, mis tähendab, et ARX mudel kestab kaua ja peab hästi vastu intensiivsele kasutusele. Giant ARX jalgrattad kasutavad kvaliteetseid komponente, sealhulgas Shimano käiguvahetajaid, mis tagavad sujuva ja täpse käiguvahetuse. Lisaks kasutatakse usaldusväärseid pidurisüsteeme, mis tagavad tõhusa ja ohutu peatamise.

ARX jalgratastel on kerged ja vastupidavad alumiiniumveljed, mis omakorda parandavad sõidukogemust. Rehvid on valitud nii, et need pakuvad head haarduvust ja veeremist erinevatel pindadel.

ARX jalgrattad on mitmekülgsed ja sobivad erinevateks sõidustiilideks, olgu see siis linnasõit, metsarajad või kooli sõitmine.

ARX mudelid on saadaval erinevates suurustes, et sobituda erinevate vanusegruppide ja pikkustega lastele.

 • 1. Giant ARX 16:
  • Sobib noorematele lastele, tavaliselt vanuses 3-6 aastat.
  • 16-tollised rattad ja lihtne ühekäiguline süsteem, mis on ideaalne algajatele.
  • Kaal 7 kg.
 • 2. Giant ARX 20:
  • Sobib lastele vanuses 5-8 aastat.
  • 20-tollised rattad ja mitmekäiguline süsteem, mis võimaldab lastel hõlpsasti erinevatel maastikel sõita.
  • Kaal 8,5 kg.
 • 3. Giant ARX 24:
  • Sobib vanematele lastele, tavaliselt vanuses 7-10 aastat.
  • 24-tollised rattad, mitmekäiguline süsteem ja tõhus pidurisüsteem, mis on ideaalne seiklushimulistele noortele.
  • Kaal 9 kg.
 • 4. Giant ARX 26:
  • Sobib noorukitele ja teismelistele.
  • 26-tollised rattad ja täisväärtuslikud käiguvahetajad, mis sobivad pikemateks sõitudeks ja keerukamateks maastikutingimusteks.
  • Kaal 9,5 kg.

Giant ARX seeria pakub suurepärast valikut kergeid ja kvaliteetseid laste jalgrattaid, mis on disainitud spetsiaalselt noorte sõitjate vajadusi silmas pidades. Kerge kaal, ergonoomiline disain ja kvaliteetsed komponendid teevad neist rattad, mis pakuvad suurt sõidunaudingut ja turvalisust. Erinevad mudelid ja suurused tagavad, et iga laps leiab endale sobiva jalgratta, mis vastab tema vanusele ja sõiduoskustele.

ARX jalgratta juurde pakub Giant ka ARX seeriasse kuuluvat lisavarustust näiteks kiivrite ja pudelite ning pudelihoidjate näol.

ARXACADEMY
Kerge ja vastupidav – Giant ARX rattad on valmistatud ALUXX alumiiniumist, pakkudes kergust ja vastupidavust.Kerge kaal – Academy rattad on tuntud oma kerge kaalu poolest, mis teeb need noortele sõitjatele lihtsasti käsitsetavaks. Kergem kui Giant ARX mudel – oma kategoorias ühed maailma kõige kergemad! Raamimaterjalina kasutatakse peamiselt alumiiniumi.
Ergonoomiline ja lapsele sobiv disain – Madalad raamid ja ergonoomilised juhtrauad on mõeldud spetsiaalselt laste mugavuseks ja parema juhitavuse tagamiseks.Ergonoomiline disain – Disainitud koostöös Saksamaa Ortopeedia ja Spordi Instituudiga (DIOOS)  laste anatoomiat ja vajadusi silmas pidades, pakkudes mugavat sõiduasendit ja lihtsat juhitavust.
Mitmeti reguleeritav juhtraud – saab kasvavale lapsele parajaks reguleerida.
Kvaliteetsed komponendid – Kasutatakse kõrgekvaliteedilisi komponente, nagu Shimano käiguvahetajad ja pidurisüsteemid, mis tagavad sujuva ja usaldusväärse sõidukogemuse.Kvaliteetsed komponendid – Kasutatakse tuntud ja usaldusväärseid komponente, nagu Shimano käiguvahetajad ja pidurisüsteemid.
Mitmekülgsus ja mudelivalik – Lai valik mudeleid ja suurusi, mis sobivad erinevatele vanusegruppidele, võimaldades leida igale lapsele ideaalse ratta.Stiil ja valik – Lai valik mudeleid ja värve, mis meeldivad lastele ja võimaldavad leida igale lapsele sobiva ratta.
Bränd – Giant on maailma suurim jalgrattatootja ning tuntud oma kvaliteedi ja innovatsiooni poolest.Bränd – Academy on maailma suurima spetsiaalselt lastejalgrataste tootmisele keskendunud Saksa firma coolmobility GmbH üks brändidest.
Hind – Kui üldiselt on Giant jalgrattad kallimad, siis ARX mudel on isegi odavam kui Academy Grade mudel.Hind – Academy Grade mudelid on pisut kallimad kui Giant ARX mudelid

ACADEMY Grade jalgrataste valik Velomarketis:


GIANT ARX jalgrataste valik Velomarketis: