Tööstuse 43, Tallinn, Eesti
Kauplus +372 508 3309
Töökoda +372 5301 8568

Tähesaju tee 31, Tallinn Eesti
Kauplus +372 5885 7752
Töökoda +372 5301 6938

info@velomarket.ee

Üldinfo +372 508 3309

Jalgratta kasutusjuhend

Alates 1. augustist 2022 saab Tallinnas esitada taotlusi „Rattaga kooli“ toetuse saamiseks. Ühekordne kuni 100-eurone toetus on mõeldud jalgratta ostmiseks 10–15-aastastele lastele, kes on jalgratturi juhiload saanud käesoleval ehk 2022. aastal.

  • Toetuse suurus ühe lapse kohta on kuni 100 eurot.
  • Toetus on ühekordne.
  • Toetust antakse linna eelarves toetuse maksmiseks ette nähtud vahendite arvelt

Lisaks paneb Velomarket omaltpoolt välja veel

  • -10% lisasoodustuse jalgrattale
  • -20% lisasoodustuse lisavarustusele (Tuled, kellad, lukud, kiivrid, rattakottid jne)

Ratastele Velomarketis -10% lisasoodustuse saamiseks kasutan e-poes sooduskoodi: TagasiKooli

Lisavarustusele -20% soodustuse saamiseks kasuta e-poes sooduskoodi: Lisavarustus2022

Kui sinu lapsel on juba ratas olemas, siis tasub see kindlasti enne sügise algust meie hoolduses üle vaadata. -20% soodustus kehtib ka juhul, kui soovite lapse varustust täiendada tulede, kella, luku, kiivri või kotiga. Laste turvalisus ja korralik varustus ennekõike! VAATA LISAVARUSTUST SIIT

LASTELE SOBIVAD JALGRATTAD

Linna poolese toetuse maksmine kasvatab jalgratast igapäevaselt kasutavate õpilaste arvu ja suurendab ratturite osakaalu Tallinna liikluses. Toetuse eesmärk on ka suurendada nende laste hulka, kes teevad jalgratturi juhiloa eksami, mis kasvataks nende teadlikkust liiklemisreeglitest ja turvalisust liikluses. Liiklusseaduse järgi peab iseseisvalt sõiduteel jalgrattaga sõita soovival 10–15-aastasel lapsel olema jalgratturi juhiluba.

Kuidas taotleda?

Taotluste vastuvõtt algab 1. augustil 2022. Toetuse saamiseks esitab taotluse vanem, kelle rahvastikuregistrisse kantud elukoht (Tallinn) on taotluse esitamise hetkel sama, mis toetuse saamise õigusega lapsel. Kui taotluse esitab eestkostja, ei rakendata vanemale rahvastikuregistrijärgse elukoha kohta esitatud nõudeid. Toetuse taotlusega koos esitatakse jalgratta ostuarve ja jalgratturi juhiloa koopia. Toetuse taotluse saab esitada Tallinna e-teeninduses taotlen.tallinn.ee, digiallkirjastatuna e-posti teel või allkirjastatuna paberil. Toetus makstakse välja taotluses nimetatud toetuse saaja arvelduskontole 30 kalendripäeva jooksul taotluse rahuldamisest, kui on täidetud kõik toetuse määramise tingimused ja linna eelarves on vahendid toetuse maksmiseks. Toetuse taotlusi menetleb Tallinna Haridusamet.