Tööstuse 43, Tallinn, Eesti
Kauplus +372 508 3309
Töökoda +372 5301 8568

Tähesaju tee 31, Tallinn Eesti
Kauplus +372 5885 7752
Töökoda +372 5301 6938

info@velomarket.ee

Üldinfo +372 508 3309

Jalgratta kasutusjuhend


Rattapood Velomarket pakub kvaliteetseid jalgrattaid naistelemeestele ja lastele. Valikus on nii linnarattadhübriidrattad kui maastikurattad. Loomulikult pakume ka elektrirattaid.  Velomarketi töökoda pakub nii jalgrataste kui trenazööride hooldust ja remonti. Teeme korda nii uue kui vana jalgratta või trenazööri! Lisaks on Velomarketis jalgrattarent.

Sügis-talviseks hooajaks pakume trenazööre ja fitness tarvikuid oma ala tipptegijatelt – Tunturi, Kettler ja Christopeit. Valikus on velotrenazöörid, jooksulindid, elliptilised trenazöörid ja sõudeergomeetrid. Meie fitnessmarketist leiad hantlid, kangid jmt jõutreeningu tarvikud. Samuti jooga, võimlemise ja fitness tarbed.

Velomarket rattapood toob maale ja esindab järgmisi jalgrattabrände:
– Giant – maailma suurim jalgrattatootja, valikus kõikvõimalikud jalgrattad
– Kona – maastiku- ja matkarattad, Kanada
– Excelsior – stiilsed linnarattad Saksamaalt
– Arkus ja Romet – stiilsed linnarattad ja soodsad sportrattad, Poola
– Bobbin – stiilsed lasterattad, UK
– Tunturi – üks tuntuumaid ning maailma suurimaid trenazööride ja fitness tarvikute tootjaid, väga lai tootevalik

Velomarketi rattapood pakub lisaks jalgrataste müügile ka jalgrataste ning trenazööride renti. Loomulikult ei saa mööda ka jalgrattahooldusest, mida teevad meie tublid mehaanikud igal aastaajal. Tule ligi, uuri lähemalt!

Velomarketi rattapoes on suur valik erinevaid jalgrattaid igale maastikule ja maitsele. Allpool on erinevad kategooriad välja toodud. Tutvu valikuga lähemalt:

JALGRATTAD

Et jalgrattasõit oleks mugav, võta juurde ka lisavarustust. Ilma kiivrita ei tohiks üldse kuskil sõita. Et sõit oleks veelgi turvalisem ja oleksid ka teistele liiklejatele nähtav, lisa rattale ka jalgrattatuled – osta üksikult või komplektis. Mugavust lisavad kenad jalgrattakorvid või kotid – neid saab ka väga lihtsalt rattalt eemaldada ja kaasa võtta – enamasti ei saagi keegi aru, et tegu on just jalgrattakorvi või jalgrattakotiga.
Endast aitab märku anda ka kõlav ja kasulik aksessuaar – jalgrattakell. Puhtust aitavad hoida porilauad ja daamidele eriti kasulik seelikukaitse.

LISAVARUSTUS

Kui juhtub, et rattakumm läheb katki, siis on alati hea, kui on näiteks kummiparanduskomplekt sadulakotist käepärast võtta. Või on hoopis vaja ketti vahetada. Juhtub ka, et pidurid on kulunud.
Varuosade rubriigist leiab kuldsete kätega rattaentusiast palju kasulikku, millega ratast parandada või parendada.

VARUOSAD

Tutvu ka meie blogiga

Elektrirattad Kullerile?
Kas sa tead, et elektriratas on kõige kulu-efektiivsem viis toidu ja väikepakkide vedamiseks? Unusta kütusekulu, ummikud ja parkimisprobleemid, sest e-ratas on kiire ja säästlik!

Ajastul, kus kiirus ja jätkusuutlikkus on üliolulised, pakub elektriratas head alternatiivi muudele tranpordivahenditele, mida kasutada efektiivseks igapäevaseks liiklemiseks. Eriti linnades. Loe lisa!

Kuidas komplekteerida jalgratast?

Millest alustada?
Karbis ostetud jalgrataste puhul tuleb enne nende kasutamist paigaldada korrektselt esiratas, lenks (juhtraud), sadul ja pedaalid. Vajadusel küsige nõu meie infotelefonilt +372 508 3309  – ühendame Teid tehnikuga, kes annab juhiseid, kuidas ratast kokku panna. Valesti või halvasti hooldatud jalgrattaga sõitmine võib olla ohtlik.

Esiratta kinnitamine
Aseta esiratas kahvlisse selliselt,et see oleks kahvli suhtes võimalikult otseasendis. Jälgige rehvile märgitud noole suunda – nool peab pöörlema sõidusuunas. Seejärel keerake tugevalt kinni esiratta telje mutrid. Ratas peab olema kahvli keskpunktis.

Pedaalide paigaldamine
Pedaalid on tähistatud telgede otstes olevate märgistega L ( left – vasak) ja R (right – parem). Keerake pedaalid tugevalt kinni. Pedaalide kinnitusi tuleb pingutada piisavalt. Kontrollige mõne sõidukorra järel, et pedaalid oleksid kindlalt kinnitatud Loe lisa!